SākumsMeklēt - īslaicīgi nepieejamsLapas karte - īslaicīgi nepieejams  

Register
Ielās
AutoTūnings
AutoTūninga projekti
» Latvija
» Import
Standarta auto
» Apraksti
» Testi
Vortāls
» Par
» Kontakti

402.lv sabiedrotie

Nissan 200sx Klubs [www]

DSM Club Latvia [www]

CelicaClub Latvia [www]


Jaunākais galerijā

Pašlaik 402.lv skata
Pavisam: 1
Reģistrēti: 0
Viesi: 1
Online:
Nav
MAX vienlaicīgu lietotāju: 241

Ielās : Mēdijos  

Izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā

LETA
2007.01.04 16:44
komentāri: 5  

Saeimas Juridiskā komisija šodien atbalstīja policijas piedāvātās izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz par ielu šķērsošanu pie sarkanās gaismas un atstarotāju nelietošanu gājējus sodīt ar naudas sodu no pieciem līdz 20 latiem. Patlaban par šo pārkāpumu var piemērot divu līdz piecu latu sodu.

Ceļu policijas priekšnieka vietniece Vineta Mistre žurnālistiem stāstīja, ka katrs gadījums tiks izvērtēts individuāli un soda mērs būšot atkarīgs no izdarītā pārkāpuma sabiedriskās bīstamības.

Saeimas komisija arī atbalstīja sodu palielināšanu no 10 līdz 20 latiem par drošības jostu nelietošanu autovadītājiem, bet pasažieriem, kas nebūs piesprādzējušies, būs jāšķiras no 10 latiem.

Paredzēts, ka turpmāk ar 40 latu naudas sodu tiks sodīti tie autovadītāji, kuru automašīnu stikli būs pārklāti ar normatīvajiem aktiem neatbilstoši tumšu tonējumu.

Tiks palielināti arī naudas sodi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 20 kilometriem stundā desmit latu vietā būs 20 latu sods, bet par ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 30 un vairāk kilometriem stundā - 60 latu sods.

Arī velosipēdistiem plānots piemērot daudz stingrākas likuma normas, piemēram, par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā atbildība tiks piemērota jau no 0.5 promilēm līdzšinējās vienas promiles vietā.

Turpmāk ar sodu no pieciem līdz 20 latiem varēs sodīt arī pajūgu vadītājus, kas neievēro paredzētās papildu prasības. Tā kā likumos nav noteikts, ka pajūga vadītājam līdzi jābūt dokumentiem, pajūga vadītāju ar visu zirgu nogādās iecirknī, lai viņu identificētu. Līdz šim pajūgu vadītājus varēja sodīt ar piecu latu sodu.

LETA
Copyright © LETA


  Top.LV