SākumsMeklēt - īslaicīgi nepieejamsLapas karte - īslaicīgi nepieejams  

Register
Ielās
AutoTūnings
AutoTūninga projekti
» Latvija
» Import
Standarta auto
» Apraksti
» Testi
Vortāls
» Par
» Kontakti

402.lv sabiedrotie

Nissan 200sx Klubs [www]

DSM Club Latvia [www]

CelicaClub Latvia [www]


Jaunākais galerijā

Pašlaik 402.lv skata
Pavisam: 6
Reģistrēti: 0
Viesi: 6
Online:
Nav
MAX vienlaicīgu lietotāju: 241

AutoTūnings : ICE  

Trokšņotājs

Angjerox
2004.10.09 22:19
komentāri: 42  

Kā viens populārs vortāls vēsta, ir viegli ar to lietu saslimt, it īpaši entuziastiem. Auto audio konkrēti ir lieta, kas pārņem daudzus, iespējams pat tik ļoti pārņem, ka tiek ziedoti visi līdzekļi un iespējas, lai panāktu vēlamo. Angjerox ir cilvēks, kurš auto audio lietās ir sapratis vienu – ideāla nav, bet uz to ir jātiecas. Pievērsīšos autora aprakstam.

Beidzot saņēmos un centīšos aprakstīt savu jauno audio sistēmu. Par cik savu vasaru lietderīgi pavadīju Amerikas Savienotajās Valstīs, lai strādātu, līdz ar to paspīdēja iespēja nopirkt daudzmaz sakarīgu audio sistēmu golfam. Būdams tur tālienē, ilgi domāju, ko gan varētu tādu nopirkt, kas nebūtu pieejams Latvijā. Bija jau arī otra problēma - nebija iespējas brīvi staigāt pa veikaliem laika trūkuma dēļ. Tāpēc bija doma pasūtīt caur eBay, bet tas bija diezgan neizdevīgi, jo sūtīšana vien katrai precei ap 40 dolāriem. Tam visam kaut arī bija cits risinājums - sagaidīt Celebrity Car Show, kur arī bija iespēja iegādāties auto audio par normālu ciparu.

Sākšu ar galvu - Kenwood X-679, jo vecā īsti neatbilda šai konkrētajai sistēmai. Galvenais bija nopirkt aparātu, kuram būtu pietiekami daudz funkciju. Modelis man likās tīri OK (ir tikai viens mīnuss - nav pāra skaitļi FM radiostacijām (atkrīt 106.2, 105.2). Ir tikai nepāra skaitļi, līdz ar to 104.3 es dzirdu bez problēmām). Viens nosacījums bija pults, kas nāca komplektā.

Nākamais, ko es pirku, bija pastiprinātājs. Vajadzēja kaut ko jaudīgu, bet ar nodomu, ka tikai priekš sabvūferiem. Izvēle krita uz Rockford Fosgate. Zinātāji saproti, ko tas nozīmē . Tādēļ tika noskatīts jaunais Power Series T5002 stipreklis.Pastiprinātājs tā kā būtu, tagad vajadzētu pašus subwooferus. Loģiski, ka labāk būtu pirkt tās pašas firmas izstrādājumus. Bet viens subvūfers šķietami nedotu vēlamo rezultātu, tādēļ tika izlemts iegādāties un izveidot sistēmu ar diviem 12 collīgi Rockford Fosgate P212S4.

Šīs arī bija tās preces, kas ar mani atceļoja no USA. Tālākās nepieciešamās lietas tika pirktas te pat Latvijā.

Ar basiem taču vien nepietiek, vajag arī mūziku dzirdēt, bet tādu mūziku, kas pārbļautu basus. Izvēle krita uz Infinity REF6000CS komponent skaļruņiem, kurus ieteica Reaktors. Skaļruņi lieliski ietilpa oriģinālo tumbu vietā, pīkstuļus pieliku pie durvīm vietā, kur stiprinās spoguļi, bet krosoveru noslēpu zem durvju apvalka.Pats par sevi saprotams, ka nepieciešams pastiprinātājs, kas darbinās tos skaļruņus. Līdz ar to tika iegādāts JBL GTO sērijas 75.2 pastiprinātājs.

Pie šādas jaudas tika padomāts arī par kapacitātoru. Negribēju pirkt kaut kādu dārgo, tādēļ izvēlējos Power Acoustik risinājumu, kurš uztur 1 farādu.

Ilgi tika domāts par to, kur likt subvūferu, bet visvairāk uztrauca lietas, kas saistītas ar kastes izveidi - kādu materiālu izvēlēties, cik biezas sienas veidot, taisīt slēgto vai ventilējamo uzbūvi, kā arī citas lietas. Gala lēmums bija izveidot MDF 18mm slēgtā tipa kasti. Meistars sazāģeja materiālus, bet kasti liku kopā, caurumus zāģēju pats, teikšu godīgi, tīri neslikti sanāca, un nekā sarežģīta tur nav, vienkārši jābūt uzmanīgam.


Protams, lai tas viss darbotos, tika nopirkti vadi, kas būtu piemēroti šai visai sistēmai. Vēl ir tikai palicis kasti apšūt ar audumu tad varētu teikt, ka mana audio sistēma ir pabeigta.

Cenu dažādu apsvērumu dēļ nevēlos nosaukt, bet ir iespēja sarēķināt pašam. Liels paldies par palīdzību audio sistēmas uzstādīšanas jautājumos Reaktoram, Rungem un Wilim.

Auto bildēs:

 

  Top.LV